82 zespoły będą w jutrzejszym losowaniu trzech konkursów pokazowych klubów kontynentalnych

Puchar Euro Zwycięzców rośnie. Mocno ugruntowana przed laty jako najważniejsza rywalizacja klubów w Europie, impreza, którą wszyscy chcą rozegrać, przerwała w tym roku nową barierę.

82 zespoły z 25 różnych krajów wezmą udział w jednym z trzech konkursów na biegunach Nazaré między 30 maja a 9 czerwca.

Oznacza to kolejny krok naprzód w liczbie zespołów, która została pokonana po sezonie i rośnie w 2019 r. Z 74 do 82 drużyn.

Jutro (godzina 12:30 czasu Nazaré) oficjalne losowanie określi grupy 82 drużyn biorących udział w trzech różnych konkursach. Losowanie będzie transmitowane na żywo LIVE thorugh Oficjalna strona Facebooka Soccer Soccer Worldwide (www.facebook.com/BeachSoccerWorldwide)

Puchar Zdobywców Euro Nazaré 2019

W zawodach weźmie udział 36 drużyn, w których weźmie udział jedenaście grup po 4 (osiem kolejnych drużyn dołączy do Euro Challenge Cup).

1. ACD O SÓTÃO (POR) – Gospodarz

2. ALANYA BELEDIYESPOR (TUR)

3. ATLAS AO (GRE)

4. BSC ARTUR MUSIC (UKR)

5. BSC BOCA GDANSK (POL)

6. BSC CHARGERS BASELLAND (SUI)

7. BSC KRISTALL (RUS)

8. BSC SPARTAK MOSCOW (RUS)

9. BSC VYBOR (UKR)

10. BS EGMOND (NED)

11. CARTEL WATERLOO (BEL)

12. CASA BENFICA LOURES (POR)

13. CATANIA BS (ITA)

14. CD BALA AZUL (ESP)

15. CD NACIONAL (POR)

16. CF LA NUCÍA (ESP)

17. COPENHAGEN BSC (DEN)

18. CS DJOKER (MDA)

19. EASTLEIGH SPITFIRES (ENG)

20. FC BAGGIO (FIN)

21. FC DELTA (RUS)

22. FC DINAMO BATUMI (GEO)

23. FC EUROFORMAT-BODON (UKR)

24. GRANDE MOTTE PYRAMIDE BS (FRA)

25. GRODNOOBLSPORT (BLR)

26. GWP-BODON-CSERVY BSC (HUN)

27. KP LODZ (POL)

28. LEVANTE UD (ESP)

29. LINDEN CITY BSC (LVA)

30. MFC SPARTAK (BUL)

31. ROSTOCKER ROBBEN (GER)

32. SC BRAGA (POR) – Mistrzowie obrony

33. SK BOSNIA ONLINE EU TEPLICE (CZE)

34. SPORTING CP (POR)

35. SK AUGUR ENEMAT (EST)

36. YESIL ERCIS BELEDIYE SPOR KULÜBU (TUR)

Spośród tych drużyn dziewięć zostanie rozstawionych w każdej z grup, zgodnie z ich przynależnością do któregokolwiek z najwyżej ocenionych narodów z rankingu EWC i pozycji w odpowiadających im Mistrzostwach Narodowych. Klub gospodarzy, posiadacze i 7 najwyżej sklasyfikowanych narodów z rankingu EWC zostaną rozstawione w następujący sposób:

ACD O Sótão – POR (A1); SC Braga – POR (B1); Sporting CP – POR (C1); BSC Kristall – RUS (D1); Catania BS – ITA (E1); FC Euroforta-Bodon – UKR (F1); BSC Boca Gdańsk – POL (G1) Levante UD – ESP (H1); Yesil Ercis Belediye Spor Kulübu – TUR (I1)

Puchar Euro Zwycięzców Kobiet Nazaré 2019

Są to zespoły biorące udział w Mistrzostwach Europy Kobiet 2019:

1. ACD O SÓTÃO (POR)

2. AIS PLAYAS DE SAN JAVIER (ESP)

3. ASD LADY TERRACINA (ITA)

4. BEACHSOCCER DTS EDE (NED)

5. PIŁKA NOŻNA ZEELANDII (NED)

6. BSC HAVANA SHOTS AARGAU (SUI)

7. BSC TERRACINA FEMMINILE (ITA)

8. CD HIGICONTROL MELILLA (ESP)

9. CFP CÁCERES FEMENINO (ESP)

10. DJURGARDENS JEŚLI FF (SWE)

11. FC DINAMO BATUMI (GEO)

12. FUNDACIÓ TERRASSA FC 1906 (ESP)

13. LADY GREMBACH LODZ (POL)

14. LOKRIANS BEACH CLUB (ITA)

15. MADRID CFF (ESP)

16. MARSEILLE BEACH TEAM (FRA)

17. NÕMME KALJU FC (EST)

18. CZERWONE UBRANIA DAMSKIE CHOJNICE (POL)

19. RÓŻE PLATJA (ESP)

20. STADE DE REIMS (FRA)

21. VITÓRIA FC (POR)

22. WFC ZVEZDA (RUS)

W zawodach kobiet sześć (6) klubów zostanie rozstawionych według najwyżej ocenionych narodów z rankingu EWC i pozycji w odpowiadających im mistrzostwach krajowych. Klub gospodarzy, posiadacze i 4 najwyżej ocenione kraje z rankingu EWC zostaną rozstawione w następujący sposób:

ACD O Sótão – POR (A1); WFC Zvezda – RUS (B1); CD Higicontrol Melilla – ESP (C1); BSC Havana Shots Aargau – SUI (D1); ASD Lady Terracina – ITA (E1); Piłka nożna plażowa Zeeland – NED (F1).

Puchar Euro Challenge 2019

Są to zespoły, które będą walczyć o miejsce w Euro Winners Cup 2019 na Euro Challenge Cup Nazaré 2019.

1. AD BUARCOS 2017 (POR)

2. AO KEFALLINIA (GRE)

3. AO OLIMPIA-STELS (MDA)

4. ATLETICO LICATA BS (ITA)

5. BIBLIOTECA INSTRUÇAO E RECREIO (POR)

6. BSC LOKOMOTIV (RUS)

7. BSMA BATUMI (GEO)

8. CASA BENFICA CALDAS RAINHA (POR)

9. CF CHELAS (POR)

10. CSKA (RUS)

11. PKB COSTA DE CAPARICA (POR)

12. GD SESIMBRA (POR)

13. GR AMIGOS DA PAZ (POR)

14. GR OLIVAL BASTO (POR)

15. LITTORAL BS DUNKERQUOIS (FRA)

16. LSA PERWEZ (BEL)

17. MARSEILLE BEACH TEAM (FRA)

18. NAPOLI PATRON BSC (GRE)

19. NOWY ZESPÓŁ BS BRUSSELS (BEL)

20. PORTSMOUTH BSC (ENG)

21. REAL MÜNSTER EV (GER)

22. SÃO DOMINGOS FC (POR)

23. SPORTING CP „B” (POR)

24. VARZIM SC (POR)

Drużyny będą rozłożone w sześciu grupach po cztery, z najlepszymi drużynami z każdej grupy oraz najlepszymi drugoplanowymi awansami do Pucharu Zdobywców Euro.

Ostateczny harmonogram meczów będzie znany wkrótce po oficjalnym losowaniu.