17 nieprzerwanych lat … To są wielkie słowa. A nawet większy, gdy zdajesz sobie sprawę, że mówisz o wielostopniowej imprezie międzynarodowej. W początkowej fazie Euro Beach Soccer League warto pamiętać o prawdziwej wartości tego corocznego wydarzenia, które nadaje ton plażowej piłce nożnej na Starym Kontynencie.

Liga Europejska pokonała do tej pory niezwykłą drogę, a nie dzięki szczęściu czy szczęściu. Jest to kwestia pewności siebie i spojrzenia w przyszłość: zaufanie i wizja pokazywane przez krajowe federacje piłkarskie na całym kontynencie, które wspierają, wspierają i pokładają całe swoje zaufanie w tym corocznym turnieju, dzięki czemu jest to najbardziej żywy dowód rozwoju sportu na kontynencie.

Znaczenie EBSL dla świata staje się coraz bardziej widoczne, gdy spojrzysz na fakt, że dwa ostatnie mistrzostwa świata w piłce nożnej FIFA Beach Soccer pochodziły bezpośrednio z coraz bardziej utalentowanej drużyny EBSL.

Euro Beach Soccer League zbudowało niezaprzeczalnie spektakularną reputację w świecie plażowych piłkarskich konsekwentnie gościjąc najlepsze zespoły w Europie z roku na rok na całym kontynencie. W EBSL było ponad 15 krajów, w których uczestniczyło ponad 30 drużyn w ciągu ostatnich 17 lat.

I to nie koniec drogi, ponieważ Euro Beach Soccer League będzie się rozwijać. Na przykład w tym sezonie EBSL zapoczątkuje nowy rozdział w historii sportu, ponieważ uzna, które zespoły zyskują prawo do udziału w pierwszych w historii europejskich igrzysk olimpijskich, które odbędą się w Baku w 2015 r., Które będzie zawierać plażową piłkę nożną jako jedną z najbardziej atrakcyjnych wizytówek.

 

Tags: ,