Legenda piłkarska, która tego lata poprowadzi francuską drużynę piłki nożnej plażowej do kurortu Minehead w Somerset, w ramach pierwszego międzynarodowego wydarzenia tego typu, które odbędzie się w Wielkiej Brytanii

Wybrzeże Somerset przygotowuje się na napływ galijskiego mistycyzmu tego lata, z wiadomością, że francuska drużyna piłki nożnej plażowej, zarządzana przez tajemniczego Erica Cantonę , odwiedzi Butlins Minehead na międzynarodowy turniej.

W konkursie wybrany zespół europejskich gigantów piłkarskich stoczy walkę na piasku w ramach Euroligi Beach Soccer, wystawionej na stadionie wybudowanym na 2000 miejsc w Minehead. Drużyny piłkarskie plażowe Anglii, Francji, Niemiec, Portugalii, Węgier, Szwajcarii i Azerbejdżanu mają wziąć udział w konkursie rundy robin w dniach 17-19 lipca . Po raz pierwszy Anglia gościła taki turniej.

Wydarzenie przyczyni się do odrodzenia popularności Butlins, ponieważ coraz większa grupa Brytyjczyków zdecyduje się pozostać w domu tego lata. Bilety dzienne kosztują 10 funtów dla dorosłych i 5 funtów dla dzieci, a bilety trzydniowe kosztują odpowiednio 25 i 10 funtów. Pakiety w Minehead Butlins w odpowiednim okresie zaczynają się od 95 GBP za osobę na trzydniową przerwę.


Gwiazda Cantony jest rzadkością w sporcie pochodnym, który zazwyczaj nie przyciąga graczy z bardziej rozpoznawalnego meczu piłki nożnej (kapitan Anglii Terry Bowes jest londyńskim taksówkarzem), chociaż zapaleni studenci futbolu środkowoazjatyckiego zauważą, że reprezentacja Azerbejdżanu w piłce nożnej plażowej jest reprezentowana przez członków międzynarodowego składu.

Jednak atrakcyjność francuskiego piłkarza w grze nad morzem nie jest tak anormalna, jak się wydaje. Rzeczywiście, Cantona, którego kolej w tytułowym „Szukając Erica” robi wrażenie na krytykach w Cannes , często przemienia myśli w morze. Kiedy zapytano go o jego niesławne kopnięcie kung-fu w 1995 roku, Cantona słynnie zauważył, że „gdy mewy podążają za trawlerem, to dlatego, że sądzą, że sardynki zostaną wrzucone do morza”. Oczywiście, że tak, Eric, oczywiście, że tak.

24 maja 1966 roku – tego dnia, 50 lat temu, urodził się jeden z największych magików w historii piłki nożnej i piłki nożnej na plaży, Eric Cantona.

Po ponad 400 meczach jako zawodowy piłkarz, w tym 140 meczach dla Manchesteru United i 45 meczach dla reprezentacji Francji, „King Eric” przeniósł się na plażową piłkę nożną, stając się jedną z najbardziej reprezentacyjnych i kultowych postaci w sporcie.

W 2005 roku wygrał Puchar Świata w Piłce Nożnej FIFA z Les Bleus, niewiele wcześniej został Narodowym Trenerem drużyny.

Za wszystko, co zrobił dla sportu, Beach Soccer Worldwide i cały świat plażowej piłki nożnej będą mu wdzięczni i chcemy mu pogratulować w ten wyjątkowy dzień: jego 50. urodziny.

Francuzi pod wodzą Erica Cantony wygrywają z Portugalczykami i zostają pierwszymi mistrzami świata w FIFA Beach Soccer.

Brazylijczycy wygrają zwycięstwo w 2006 i 2007 roku, podczas gdy Francja Eric Cantona zajmuje odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

W 2006 roku bracia Cantona, promotorzy Beach Soccer we Francji, dołączają do Francuskiej Federacji Piłki Nożnej, aby wspólnie rozwinąć Beach Soccer jako kolejną alternatywę piłki nożnej.

 

Tags: ,