Zawodnicy Arki podobnie jak w innych klubach Ekstraklasy pierwszy etap przygotowań do wznowienia rozgrywek kończą w poniedziałek testami na obecność COVID-19, które odbywają się w godzinach od 10 do 12.00. 

Wyniki zawodników oraz sztabu szkoleniowego, a także osób które były na  zgłoszonej pierwszej liście  klubowej  znane będą wieczorem.  

Kolejnym etapem jest  powrót do treningów grupowych. Boiska Gdyńskiego Centrum  Sportu od dzisiaj są dostępne dla zawodników i sztabu trenerskiego.  Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów na boisku może już od dzisiaj
przebywać do 14 osób.

Jak wcześniej informowaliśmy 2 zawodników którzy wcześniej byli w Holandii, a więc Fabian Serrarens oraz Marko Vejinović  przebywa w kwarantannie  po powrocie i oni przejdą testy w innej procedurze.  Na tę chwilę są już po takich pierwszych testach, których wynik był negatywny.  

Mają zapewnione dostawy jedzenia do domu, na miejscu mają przewiezione z  klubu rowery stacjonarne i czekamy na ich powrót wkrótce do treningów wspólnych z zespołem.