Tydzień po zakończeniu konkursu Puchar Zwycięzców Euro wciąż przynosi historie, które jasno pokazują, że piłka nożna plażowa i jej ludzie są szczególnym rodzajem.

Elizabeth Eastman (Higicontrol Melilla), Jennifer Muñoz (HTC Zwolle Beach Soccer) Paxton Scott (Portsmouth BSC), Luisa Meza i Jeane Sunseri-Warp (Sporting Clube Portugal) są bohaterami kolejnej inspirującej historii z Nazaré i Euro Puchar zwycięzcy.

Ci gracze, pochodzący ze Stanów Zjednoczonych, przybyli do Nazaré ze wspólnym celem: doskonaląc swoje umiejętności w piłce nożnej plażowej i ucząc się jak najwięcej, aby pomóc kobiecej piłce plażowej rozwinąć się za Atlantyk.

Elizabeth Eastman bierze udział w konkursie od pierwszej edycji w Katanii, w 2016 roku, ale jest to pierwszy kod promocyjny Betclic (miejmy nadzieję, że wielu!) Euro Winners Cup dla Luisy, Jeane, Paxtona i Jennifer.

Kochali każdą minutę swojego doświadczenia w Portugalii: gry, wydarzenie, miasto, atmosferę i, oczywiście, masową zbieżność graczy z całego świata…

Krótko mówiąc, doświadczyli tego, co naprawdę oznacza bycie częścią rodzinnej piłki nożnej, a ten tydzień w Nazaré będzie rozdziałem ich życia, którego nigdy nie zapomni.

Jesteśmy absolutnie zachwyceni. To doświadczenie zmieniające życie. Wiele się nauczyliśmy, możemy wrócić do naszego zespołu… To tylko najlepsze doświadczenie ”, wyjaśniła Jeane.

To jest po prostu najwyższy poziom, w jakim kiedykolwiek grałem ”, mówi Luisa Meza. „ Graliśmy wiele konkursów w Stanach, w Kalifornii i nic takiego nie ma. A możliwość gry na prawdziwym stadionie z widzami sprawia, że ​​jest to zupełnie nowe doświadczenie dla wielu z nas. To sprawia, że ​​jesteśmy naprawdę dumni, a traktowanie takich profesjonalnych standardów jest po prostu niesamowite ”.

To nie tylko gracze, z którymi można grać, ale także to, co można zobaczyć i uczyć się od wszystkich zespołów i graczy, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, które tutaj grają ”, dodaje Jeane.

„ Pasja tłumu i ludzi, kultura sportowa, której jesteś częścią, jest czymś, co naprawdę przenosi Cię na inny poziom. To zadziwiające. Czy pod koniec gry widziałeś salutowanie w stylu Wikingów z naszymi fanami? To niewiarygodne ”, wspomina Luisa.

Profesjonalizm zawodów, na wszystkich poziomach, również mnie zadziwił ”, dodał Paxton.

Historia o tym, jak dziewczęta zapisały się do swoich zespołów, doskonale pokazuje, jak ludzie w plażowej piłce nożnej są ze sobą spleceni i połączeni.

Luisa, której matka urodziła się z Portugalii z Açores, otrzymała szansę od legendy Sportingu Clube, Madjera. Luisa grała w przeszłości w Portugalii, a pewnego dnia otrzymała telefon od Madjera z pytaniem, czy chce dołączyć do Sportingu. Natychmiast zaakceptowała, zabierając ze sobą swoją koleżankę z drużyny w NorCal, Jeane Sunseri-Warp.

Mecz towarzyski na Trynidadzie i Tobago był początkiem historii dla niektórych innych. Tutaj Jennifer Muñoz spotkała Annelies Martijn, Portsmouth BSC i bramkarza reprezentacji Holandii. Kilka tygodni temu Annelies skontaktowała się z nią, aby sprawdzić, czy jest dostępna do gry w swoim byłym klubie, HTC Zwolle: „Jestem” była jej natychmiastową odpowiedzią.

Podobnie Paxton, inny członek zespołu NorCal, w listopadzie zeszłego roku oderwał się od tego towarzyskiego meczu w Tobago. „ Graliśmy przeciwko Portsmouth, a kilka tygodni temu rozpoczęliśmy rozmowy z Perry Northeast, trenerem Portsmouth .” Jej odpowiedź nie mogła być wyraźniejsza: „ Będę tam, kiedy będziesz mnie potrzebować! ”

Liz z kolei znała już wielu zawodników z poprzednich edycji Pucharu Zdobywców Euro, a jej związek pochodził od zespołu hiszpańskiej Narodowej Piłki Plażowej Kobiet, która grając w Szwajcarii zeszłego lata, zapytała ją, czy dołączy do Higicontrol Melilla do edycji 2018.

„ Jestem podekscytowany widząc, że coraz więcej Amerykanów przyjeżdża do grona zwycięzców Euro. Jest to dla nas świetne i pomaga nam w zobaczeniu, jak reprezentacja kobiet w USA staje się rzeczywistością ”, dodała Liz.

Podczas gdy bariera językowa nie była problemem dla Paxtona lub Jennifer, komunikacja była trochę trudniejsza dla Luisy, Jeane i Elizabeth: „ Aixata [jej koleżanka z zespołu Higicontrol] tłumaczy wszystko dla mnie, była niesamowita. A reszta dziewczyn zawsze pomaga sobie nawzajem. Jak często mówiliśmy, jesteśmy jak duża rodzina i wspieramy się nawzajem, aby wszystko było tak proste, jak to możliwe ”- wyjaśniła.

Po zakończeniu zawodów i przygotowaniu wszystkiego, by wrócili do domu wraz z koszulkami zespołu, spakowali swoje bagaże mnóstwem lekcji, umiejętności informacyjnych i przyjaciół, szerszym zrozumieniem gry i workami doświadczenia i aspiracji zbyt.

Te importowane towary będą dzielone z kolegami z drużyny i kolegami z powrotem w USA, dzięki czemu ich urok w Nazaré będzie opłacalny dla innych i pomoże rozpowszechniać miłość plażowej piłki nożnej.

I to jest dopiero początek: „ Będzie więcej nas przyłączających się w nadchodzących edycjach, jesteśmy tego absolutnie pewni ”, podsumowała Jeane.

Wspólnym marzeniem pięciu graczy jest to, że drużyna narodowa USA staje się rzeczywistością i że zaczyna rywalizować na arenie międzynarodowej, tak jak wiele innych narodów. Pamiętając o tym pomyśle, rola pięciu pionierów plażowej piłki nożnej z USA w Portugalii jest ogromna.

Jak wyjaśnia Jennifer Muñoz: „ Wiemy, że reprezentujemy oczywiście nasz klub, ale także reprezentujemy nasz naród. To jest coś, co Brian Easler, mój trener, który zawsze był tak pomocny i wspierający, mówił mi codziennie: „Po prostu idź tam, naucz się dużo, ciesz się nim jak możesz i reprezentuj nas dobrze ”.

Właśnie to zrobiła ona i pozostałe cztery dziewczynki. W rzeczywistości każdy z nich dodał istotny element do globalnego projektu: rozwój plażowej piłki nożnej kobiet w ich ojczyźnie i na całym świecie.

 

Tags: , ,