I oto jesteśmy, zamykając kolejny rok plażowej piłki nożnej!

Trudno uwierzyć, jak szybko minęło ostatnie 12 miesięcy, ale mieliśmy kolejny rok na plaży, w którym do 26 wydarzeń w 16 różnych krajach.

Wśród nich mieliśmy okazję powitać sport w nowych domach, a także nowych przyjaciół, którzy z ufnością przyjęli etos piłki plażowej i którzy pozostaną z nami w nadchodzących latach. Na przykład Sal (Wyspy Zielonego Przylądka), Belgrad (Serbia), Sanxenxo (Hiszpania), Ordos (Chiny) i Cascais (Portugalia).

W 2016 roku byliśmy również świadkami europejskiego sezonu pełnego niespodzianek i rozmów. Ukraina nie tylko zdobyła tytuł Euro Beach Soccer League po raz pierwszy po zrzuceniu tytułu mistrzów Portugalii w Superfinalie w Katanii, ale Polska zachwyciła świat, zapewniając sobie bilet na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA 2017, a także udając się na całość i zdobycie europejskiej korony w kwalifikacjach w Jesolo.

W tym roku widzieliśmy również najwyższej klasy międzynarodowe zawody w piłce nożnej plażowej dla kobiet, które stały się podstawową częścią kalendarza. Pierwszy Puchar Euro Zwycięzców Kobiet i dziewiczy Puchar Europy Kobiet w Piłce Plażowej – Mundialito muszą być pierwszą częścią świetlanej przyszłości.

Aby zakończyć niesamowity rok, cieszyliśmy się niesamowitym tygodniem plażowej piłki nożnej w połowie grudnia, z dwoma wydarzeniami w dwóch bardzo odległych miejscach na świecie.

W Pucharze Narodów Afryki w piłce nożnej CAF w Nigerii Senegal odzyskał afrykańską koronę, podczas gdy gospodarze Nigerii poszli za nimi na Mistrzostwa Świata i Copa America Futbol Playa w Santos, gdzie gospodarze Brazylia zwyciężyli w prestiżowym konkursie CONMEBOL.

Co więcej, w tym roku przyniósł nam także nowego członka rodziny piłkarzy plażowych: Barefoot, the Beach Soccer Mag.

Ten kwartalnik internetowy przyniesie fanom piłki nożnej plażowej niezrównany poziom ekskluzywnych treści, w tym wywiadów i zdjęć, oferując jednocześnie możliwości wzmocnienia relacji piłki nożnej na plaży z jej głównymi interesariuszami: zawodnikami, trenerami, sędziami, a przede wszystkim kibicami.

Ale pozwól nam zatrzymać się na chwilę, ponieważ wszystkie te osiągnięcia i pozytywne kroki nie byłyby możliwe bez twojego wsparcia, pasji i towarzystwa.

Dziękuję wam wszystkim.

Pragniemy życzyć Wam wszystkim Wesołych Świąt i bardzo szczęśliwego 2017 roku, w którym mamy nadzieję, że nadal będziecie chodzić po naszej stronie!

 

Tags: ,