Marek Jóźwiak przedłużył o rok wygasającą 30 czerwca 2020 roku umowę z naszym klubem. Na stanowisku dyrektora sportowego Wisły Płock pozostanie co najmniej do końca następnego sezonu. 

Zatrudnienie Marka Jóźwiaka w roli dyrektora sportowego ogłosiliśmy 20 maja 2019 roku, dzień po meczu 37. kolejki ekstraklasy z Zagłębiem Sosnowiec (0:0). Po wywalczeniu przez Nafciarzy utrzymania w najwyższej lidze na kolejne rozgrywki, nowy dyrektor, odpowiedzialny za sprawy sportowe, wziął się do pracy.

– Marek Jóźwiak wcześniej pracował w Legii Warszawa czy Lechii Gdańsk, gdzie na pewno miał znacznie większe możliwości do rozwinięcia skrzydeł. U nas musiał na początku przyzwyczaić się do nieco innych realiów, że przyjdzie mu pracować w klubie miejskim o ograniczonych możliwościach. Myślę jednak, że obecny dyrektor sportowy bardzo szybko to zrozumiał. Nasza współpraca z każdym tygodniem i miesiącem wyglądała coraz lepiej. Do tego stopnia, że postanowiliśmy zaproponować Markowi przedłużenie umowy na kolejny sezon. – powiedział prezes Jacek Kruszewski.

W czasie blisko rocznego pobytu w Płocku Marek Jóźwiak przeprowadził kilkanaście transferów. Do zadań dyrektora sportowego w Wiśle należała również codzienna praca przy zespole, kontakty z trenerami i zawodnikami, współpraca ze Stowarzyszeniem Sportu Młodzieżowego, czy obserwacja spotkań drugiego zespołu i analiza pionu sportowego w klubie.

Teraz wraz z zarządem i trenerem stanie przed trudnym – w dobie panującej pandemii koronawirusa – wyzwaniem skompletowania kadry Wisły na sezon 2020/2021. – Dziękuje zarządowi za zaufanie. W mojej ocenie za nami pozytywny rok wspólnej pracy, podczas którego mogliśmy cieszyć się chociażby z historycznego, pierwszego miejsca w ekstraklasie czy niezapomnianych zwycięstw. Pamiętajmy, że początek sezonu był dla nas bardzo ciężki, na co przełożyło się odejście trenera Ojrzyńskiego i poszukiwania następcy. W krótkim czasie, wspólnymi siłami udało się nam wszystko opanować. Gorąco wierzę, że nowy sezon 2020/21 w tym trudnym dla nas wszystkich czasie przyniesie dużo radości i poczucia wspólnoty wszystkim kibicom Wisły Płock.

– Cały czas robimy duży postęp organizacyjny, aby praca we wszystkich działach przebiegała sprawnie. Dziękuję serdecznie całej drużynie, sztabowi szkoleniowemu oraz wszystkim pracownikom klubu za pracę, jaką wykonali.

– Najpierw oczywiście musimy uporać się z obecnym, by już niebawem rozpocząć nowy sezon, nowe wyzwania, których się nie obawiamy – z zapałem zabierzemy się do tego przedsięwzięcia pod względem sportowym, ale również mając na uwadze możliwości pomocy innym osobom czy instytucjom w czasie pandemii. – dodał Marek Jóźwiak.

 

Tags: