Losowanie Pucharu Międzykontynentalnego, które odbyło się dzisiaj, przyciągnęło Zjednoczone Emiraty Arabskie, Japonię, Włochy i Hiszpanię w Grupie A oraz Rosję, Iran, Meksyk i Egipt w Grupie B

Ta szczególna pora roku nadeszła jeszcze raz, gdy jedno z flagowych wydarzeń piłki plażowej dotarło na Półwysep Arabski.

Dziewiąta edycja Pucharu Interkontynentalnego w Dubaju powróci na plażę Kite w dniach 5-9 listopada. Do gospodarzy ZEA dołączą obrońcy mistrzów Iranu, Egiptu, Włoch, Hiszpanii, królów AFC w Japonii, mistrzowie CONCACAF w Meksyku i trzykrotny Puchar Interkontynentalny zwycięzca Rosji w tym wyjątkowym pokazie piłki nożnej plażowej.

Sekretarz generalny Dubai Sports Council, HE Saeed Hareb, podkreślił znaczenie tego wydarzenia: „Jest to jedno z wyjątkowych wydarzeń w kalendarzu sportowym w Dubaju, całe miasto wie o Intercontinental Beach Soccer Cup i wszyscy czekają na wydarzenie na początek ”.

Z kolei Joan Cuscó, wiceprezes wykonawczy Beach Soccer World Wide, przypomniał, że „chociaż w tym roku przypada 9. edycja Intercontinental Beach Soccer Cup, już świętujemy 10. rocznicę Pucharu Świata w piłce nożnej FIFA, co pokazuje silny związek między Dubajem a sportem ”.

W oficjalnym losowaniu, które odbyło się dziś rano przy wsparciu byłego zawodnika Realu Madryt, Míchela Salgado, osiem drużyn zostało podzielonych na dwie czteroosobowe grupy:

Grupa A: ZEA, Japonia, Włochy i Hiszpania

Grupa B: Rosja, Iran, Meksyk i Egipt

W turnieju w 2019 r. Żaden debiutant nie uderzy o piasek w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale będzie to drugi występ Włoch i Hiszpanii, podczas gdy Rosja utrzyma swój rekord bycia jedyną stroną, oprócz gospodarzy Emirati, do wzięcia udziału w każdym wydaniu.

Dokładnie Rosja dzieli rekord największej liczby pucharów Interkontynentalnych wygranych z Brazylią (3), a ta edycja 2019 roku może być idealną okazją dla ludzi Michaiła Lichaczowa do zdobycia czwartego trofeum.

Jednak broniący mistrzów Iran będzie również chciał maksymalnie wykorzystać brak Brazylijczyków Gilberto, ponieważ mogliby zrównać się z Brazylią i Rosją, gdyby utrzymali Puchar Interkontynentalny i zdobyli trzeci tytuł w tym roku.

Kompletny tydzień piłki nożnej na plaży

Gdy nowi mistrzowie zostaną ukoronowani na piasku, kurtyna zostanie opuszczona w niesamowitym sezonie 2019, kiedy najlepsi zawodnicy i trenerzy umyją swoje piaszczyste stopy i założy najlepsze stroje na kolejną zapierającą dech w piersiach noc w jasnych światłach Dubaju .

The Beach Soccer Stars powraca 9 listopada. Do wygrania będą zwykłe nagrody, a nowy zestaw gwiazd zostanie zainaugurowany w historii piłki plażowej.

Głosy kapitanów i trenerów z każdej z drużyn narodowych piłki plażowej zadecydują o najlepszym graczu, najlepszym trenerze, najlepszym bramkarzu i najlepszych 5 gwiazdkach. Oprócz tych kategorii nagrodzone zostaną również najlepsze zawodniczki, najlepsza bramka, wschodząca gwiazda i najlepsza impreza, a także inne niespodzianki …

Nawet wcześniej spojrzymy w przyszłość, gdy trenerzy piłki plażowej, gracze i interesariusze spotkają się, aby rozpocząć sezon piłki plażowej 2020. Konferencja odbędzie się również w Dubaju, tuż przed rozpoczęciem meczów 9 listopada.