Cieszę się, że mogę powitać wielką rodzinę, która jest europejską plażową piłką nożną we Włoszech od 5 do 14 września w ramach „FIFA Beach Soccer World Cup 2015 – Qualifier Europe” w pięknej okolicy Jesolo – powiedział Carlo Tavecchio który jest prezesem FIGC

Jesteśmy przekonani, że przedstawiciele FIFA i Beach Soccer Worldwide, członkowie federacji uczestniczących, wszyscy menedżerowie, inżynierowie, gracze i sędziowie docenią jakość organizacji i gościnność naszego kraju, która po raz kolejny została potwierdzona jako międzynarodowa punkt odniesienia dla piłki nożnej plażowej.

Związek między tą modalnością FIFA a Włochami jest w rzeczywistości bardzo silny: Federacja Piłkarska FIGC była pierwszą na świecie, za pośrednictwem Krajowej Ligi Amatorów, ustanowiła drużynę narodową w 2004 r., Na rok przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata FIFA. Od 2003 roku Federacja powołała Departament Piłki Plażowej, aby zapewnić rodowód mistrzostw kraju, a także stymulować rozwój drużyn klubowych w innych krajach; promowała liczne międzynarodowe imprezy na najwyższym poziomie, takie jak Euro Beach Soccer Cup, organizowane w Neapolu i Rzymie, a także FIFA World Cup 2011 w Rawennie. Departament przyczynił się również do powstania „Pucharu Zdobywców Pucharów”, który odbył się po raz pierwszy w San Benedetto w 2013 r. Oraz w Katanii w tym roku.

Korzystam z okazji, aby również podziękować Lokalnemu Komitetowi Organizacyjnemu za ich zaangażowanie i profesjonalizm wykazane w ostatnich miesiącach; dyrektorzy, wykonawcy i wolontariusze, którzy ciężko pracowali dla Jesolo, wraz z FIGC i LND, na międzynarodową imprezę, która stanowi doskonałą okazję dla turystyki i zagospodarowania terenu.

Chciałbym również podziękować FIFA i BSWW za zaufanie, jakim obdarzyli Jesolo i Włochy. Życzę powodzenia drużynom narodowym biorącym udział w turnieju pod banderą FIFA Fair Play i ideałem wzajemnego szacunku. Powodzenia jest szczególnie w przypadku naszego Azzurri; będziemy cię kibicować i dopingować z pasją i entuzjazmem w wyścigu, aby zakwalifikować się do Pucharu Świata.

 

Tags: ,