Angielska gwiazda Molly Clark ujawnia wszystko, co przeszła, by stać się jednym z najlepszych graczy na świecie

Niewielu graczy ucieleśnia ewolucję kobiecej piłki plażowej, podobnie jak Molly Clark. Od pierwszych chwil na piasku potencjał tkwiący w jej talencie był oczywisty dla wszystkich. Kilka lat później niezaprzeczalnie stała się wspaniałym widowiskiem do oglądania z piłką u jej stóp, oszałamiającym pokazem konkurencyjności, pasji do gry, chęcią wygrania.

Jej rozwój osiągnął nowy poziom w 2018 roku, kiedy została uznana za jedną z trzech najlepszych graczy na świecie, nagrodę, która trafiła do rosyjskiej gwiazdy Marina Fedorova.

Ale to tylko jeden element na liście rekordów Clarka, który obejmuje Mistrzostwa Anglii, Mistrzostwa Szwajcarii, Mistrzostwa Hiszpanii, dwa Puchary Dorset, dwa Superpuchary i Puchar Europy Kobiet w Piłce Nożnej 2017.

Te, nie zapominając oczywiście o jej indywidualnych nagrodach: najlepszy strzelec Pucharu Europy w Piłce Nożnej Kobiet 2016, najlepszy strzelec Mistrzostw Hiszpanii, MVP Supercup i Puchar Europy Zwycięzców 2018 MVP, a także nominacja do Najlepszej Zawodniczki Roku w tym sezonie. Kod promocyjny w zakładach bukmacherskich BetFan. Ale dla Molly nie są one tak ważne jak zbiorowe: „Bycie nominowanym jako jeden z najlepszych graczy na świecie jest oczywiście czymś, z czego ja i moja rodzina czujemy się bardzo dumni, ale trenuję, aby pomóc mojemu zespołowi, a nie tyle dla siebie i indywidualnych nagród ”, wyjaśnia.

Teraz dość powszechne jest obserwowanie, jak Molly Clark podnosi trofea, zarówno indywidualne, jak i zbiorowe. Ale jej droga do najwyższego poziomu kobiecej piłki plażowej na świecie nie była łatwa.

Przypomina sobie, że kiedy trener Perry Northeast, kluczowy człowiek w swojej karierze, został poproszony o wypróbowanie piłki plażowej, około sześć lat temu, znalezienie okazji do trenowania nie było łatwe. A możliwość wzięcia udziału w konkursach była jeszcze trudniejsza

„ Gdy tylko wkroczyłem na piasek na początku, mogliśmy grać tylko jedno wydarzenie rocznie, a było to trudne. Teraz cieszę się, że jestem zaproszony na wiele konkursów na całym świecie, co daje mi szansę nauki dużo, popraw mój poziom i poznaj różne miejsca ”, podkreśla Clark.

Oprócz trudności, o których wspomina, Molly Clark musiała ciężko walczyć, aby pokonać fizyczne trudności. Niektóre, które mogłyby zakończyć karierę sportowca. Zanim Molly wygrała Puchar Europy Kobiet w Piłce Nożnej Plażowej z Anglią, Molly musiała oderwać się od nie jednego, nie dwóch, ale trzech obrażeń ACL, i to jest jej największe osiągnięcie w piłce nożnej plażowej, które doskonale określa, jakiego rodzaju wojownika Molly Clark.

Czwarta z dwóch sióstr i trzech braci oraz Córka asystenta nauczyciela i budowniczego, postanowiła pójść w ślady swojego ojca poza boiskiem i dołączyła do świata budownictwa kilka lat temu.

Ale kiedy nie ma jej na budowie, jej umysł jest całkowicie związany z plażową piłką nożną i piłką nożną, zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Z piasku i poza nim będzie walczyć o to, by piłka plażowa kobiet rosła coraz bardziej, mając na uwadze jedno marzenie: „ reprezentowanie Anglii w pierwszych mistrzostwach świata w piłce nożnej kobiet w FIFA ”.

Swoją pasją, siłą i determinacją marzenie wydaje się nieco bliższe.