Serbski pomocnik w meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w barwach „Miedziowych”. W sobotę do Lubina przyjeżdża Lech Poznań i zapowiada się niezwykle ciekawe spotkanie. Jak do tego meczu, ale i kolejnych podchodzi zawodnik KGHM Zagłębia Lubin?

Jesteśmy po meczu z Pogonią Szczecin. Co możesz powiedzieć o tym spotkaniu?

– Na pewno było to naprawdę ciężkie spotkanie. Ciężkie, choćby dlatego, że nie graliśmy przez dwa miesiące ze względu na sytuację jaka miała miejsce. Dla nas jest ważne, że wygraliśmy i to nie trzy jeden, a trzy zero. Zawsze lepiej kończyć mecz nie tracąc żadnej bramki.

Dla Ciebie na to na pewno było szczególne spotkanie, bo udało się strzelić pierwszą bramkę dla naszego klubu. Co o tym myślisz?

– Oczywiście, to jest dla mnie bardzo ważne. Jest to moje pierwsze trafienie w barwach Zagłębia Lubin. Po takiej bramce wszystko staje się inne, choćby dlatego, że jest to właśnie pierwsza bramka. Wtedy też te zdobyte punkty celebrujesz inaczej. Odczuwasz jeszcze większą satysfakcję, choć najważniejsza jest wygrana drużyny. Co mogę więcej dodać?

A co się zmieniło zmieniło w Twojej głowie podczas samego meczu? A może nic się nie zmieniło?

– Myślę, że po bramce nabrałem większego spokoju na boisku. W siódmej minucie wyszliśmy na jeden zero, a wtedy dużo łatwiej według mnie kontroluje się to, co dzieje się na boisku. Wiedzieliśmy, że oni muszą atakować, a my możemy grać spokojniej.

Czy w takim razie to już jest „najlepsza” wersja Dejana na boisku czy możesz grać jeszcze lepiej?

– Nie, myślę, że krok po kroku będzie jeszcze lepiej. Po dwóch miesiącach przerwy nie czuje jeszcze, że to jest moja optymalna dyspozycja. Ciągle może być stopniowo lepsza.

To ile czasu potrzebujesz, aby w pełni pokazać potencjał?

– Myślę, że ten tydzień co jest teraz, pozwoli poczuć jeszcze lepszą formę. Oswoić się bardziej z boiskiem. Będę małymi krokami budował jeszcze lepszą dyspozycję.

Teraz czeka was mecz z Lechem Poznań, jedną z lepszych drużyn w Polsce. Co myślisz o tej drużynie? Widziałeś jak grają, a może znasz jakiś zawodników?

– Znam zawodników Lecha Poznań i myślę, że mają dużo młodych graczy w swoich szeregach. My musimy myśleć jednak o swoich założeniach na ten mecz, a nie tylko zastanawiać jak zagrają oni, albo kogo mają w składzie. Musimy w głowie mentalnie się przygotować na spotkanie i zrobić wszystko, aby wygrać.

Co może być waszą mocną stroną w starciu z Lechem Poznań?

– Mamy szybkich, zwinnych graczy.

Jak choćby Ty?

– Na przykład. Szybkich i dobrych w kontrataku, ale także kilku z dobrą techniką.

Ostatnie pytanie – jak potoczy się sobotnie spotkanie z Lechem Poznań? Jak myślisz jaki będzie wynik końcowy?

– Myślę, że wygramy. W obecnej sytuacji musimy zwyciężać i dlatego uważam, że w sobotę wygramy. Czekają nas później trzy kolejne spotkania, które zadecydują w jakiej grupie zagramy, więc liczymy na zwycięstwa także w następnym meczach.

Czy uda się wygrać w tej kolejce choćby dzięki Twojej następnej bramce?

– Może tak być.

W takim wypadku tego Tobie życzę.

– Dziękuję.