– Decyzja o zawieszeniu rozgrywek była słuszna, ale musimy się dostosować do warunków. Trwają jeszcze konsultacje, by ułożyć w szczegółach plan działań. Czekamy na rozwój sytuacji, ale na ten moment we wtorek wracamy do treningów, by być przygotowanym na wznowienie rozgrywek – skomentował ostatnie wydarzenia Bogdan Wilk, dyrektor sportowy Piasta Gliwice.

Panie Dyrektorze zapadła decyzja o zawieszeniu rozgrywek PKO Ekstraklasy. Proszę o komentarz.

– Jesteśmy w sytuacji, gdzie rozprzestrzenia się epidemia, dlatego ta decyzja o zawieszeniu rozgrywek jest słuszna. Na ten moment rozgrywki zostały zawieszone, a nie zakończone. Wiemy, że nie odbędą się mecze w marcu, ale już w kwietniu może zapaść decyzja o wznowieniu zmagań. W tym momencie zawodnicy otrzymali dwa dni wolnego, ponieważ drużyna jest po dwóch ciężkich meczach – z Legią Warszawa i z Lechią Gdańsk w Pucharze Polski – ale od wtorku mamy w planach trenować, by być przygotowanym na wznowienie rozgrywek.

Z pana wypowiedzi wynika, że pomimo zawieszenia ligi, życie klubu toczy się zgodnie z przyjętym harmonogramem…
– Trwają jeszcze konsultacje, by ułożyć w szczegółach plan działań. Czekamy na rozwój sytuacji. Zarówno my, sztab jak i drużyna zostaliśmy uświadomieni, w jaki sposób dbać o siebie i wdrożyć te największe środki ostrożności, żeby się nic złego nikomu nie stało. Epidemia epidemią, ale życie toczy się dalej, w tej chwili jesteśmy na drugim miejscu w tabeli i zrobimy wszystko, żeby tego miejsca nie stracić.

W jaki sposób Piast stara się zaadoptować do panujących warunków?
– Nie mamy innego wyjścia, musimy się do tego dostosować. Jak już wspomniałem, jesteśmy uświadomieni i wiemy jak postępować, żeby to ryzyko zachorowań było jak najmniejsze.

Jak w piątek wyglądała klubowa rzeczywistość?
– Normalnie odbył się trening pierwszego zespołu. Drużyna przepracowała jednostkę treningową tak, jak wyglądałoby to w przypadku rozegrania meczu w sobotę. Byliśmy przygotowani na to, że rozegramy mecz. Mniej więcej o godzinie 13:00, kiedy zapadała decyzja o zawieszeniu rozgrywek, to wszystko zmieniliśmy. Na razie drużyna ma trzy dni wolne, a my zastanowimy dokładnie jak działać, ale musimy być cały czas „pod prądem” i liczyć się z tym, że będziemy grali dalej mecze… Może w kwietniu, może w maju, zobaczymy.

 

Tags: