Zapytaj Brazylijczyków, o najważniejsze derby w kraju, a w zależności od tego, w którym miejscu zapytasz, otrzymasz różne odpowiedzi. Jedni odpowiedzą że mecze pomiędzy Flamengo i Fluminense, inni o spotkaniach Sao Paulo lub Atletico i Cruzeiro z Belo Horizonte. Ale bez względu na to, gdzie się znajdziesz, jeden mecz zawsze będzie zawsze wspominany z szacunkiem, nawet przez fanów innych stron: Gremio i Internacional.

We wczorajszym meczu Copa Libertadores aż ośmiu piłkarzy otrzymało czerwone kartki w derbach Porto Alegre pomiędzy Gremio i Sport Club Internacional.

Burzliwe, pierwsze w historii derby Porto Alegre był jednym z najbardziej oczekiwanych meczów roku. Niestety zrobiło się trochę za gorąco i w 87 minucie wybuchły temperamenty brazylijskich piłkarzy. Mecz zakończył sie wynikiem 0:0

Linia punktowa zakończyła się remisem 0-0, ale faule były nadzwyczajne.

W sumie było 36 fauli, sześć zarezerwowanych i osiem pokazanych na czerwono.

Czerwone kartki z drużyny Gremio otrzymali Pepe, Luciano, Henrique i Mirandy, natomiast z zespołu Internacional: Edenilson, Moises, Cuesta i Praxedes.

SzcNa załączonym materiale wiedeo możemy zobaczyć kopnięcia, ciosy, pchnięcia i zapasy z udziałem zawodnikow obu drużyn. Cała bójka trwała do 98. minuty meczu. Według ESPN mecz był drugą pod względem liczby czerwonych kartek w historii Copa Libertadores.