Three Lions potrzebowały czterech bramek, aby pokonać gospodarzy w meczu otwarcia CFA Belt and Road Championship

Leo Martins zapewnił hat-tricka dla Portugalii Mario Narciso, pomagając im w decydującym pobiciu do Czech, podczas gdy klamra Aarona Clarke pomogła Anglii we wczesnym zwycięstwie nad ich chińskimi gospodarzami.

Anglia wyszła z gry niemal natychmiast, gdy James Temple znalazł sieć już po minucie gry. Kilka sekund później Aaron Clarke podwoił przewagę, ponieważ okres otwarcia zakończył się, gdy Three Lions prowadzili 2-0.

Wan C zmniejszył deficyt w drugim okresie, ale Cameron O’Rourke był na wyciągnięcie ręki, aby przywrócić poduszkę dwóch bramek. Clarke chwycił swoją drugą pozycję jako Hao MH po raz kolejny w Chinach, ale to nie wystarczyło, aby przywrócić gospodarzy do meczu, ponieważ Anglia zdobyła trzy punkty ewinner za wcześnie.

Czesi utrzymywali byłych mistrzów świata w bliskim pierwszym okresie, w którym na chwilę prowadzili z golami Jakuba Pekarek i Trampoty. Ale w drugim meczu Portugalczycy podnieśli poprzeczkę, a Majder, Coimbra i Leo Martins zdobyli szesnastkę, podczas gdy Belchior również zdobył swoje nazwisko na liście wyników.

W ostatnim okresie Leo Martins zakończył hat-tricka, a Jordan Santos i bramkarz Petrony strzelili gola w ostatniej minucie. Dwa czeskie gole Kortvelyesi i Klimy zdobyły końcowy wynik do 4-10.

Po ich wczesnej porażce, mężczyźni Martina Dlouhy’ego będą musieli przegrupować się także w Anglii drugiego dnia, podczas gdy Portugalia zmierzy się z gospodarzami Chinami.