Zaczyna się od jednej osoby. W tym przypadku dwa. Jedno pole. Jedna gra. Jedna wizja. Wszystkie historie mają ten sam model, tylko ty zastępujesz pole słowa jakąś inspiracją lub grą z jakimkolwiek wydarzeniem zmieniającym życie. Ta historia zaczyna się od Francisa Farberoffa i Oscara Gila.

Francis jest teraz kapitanem reprezentacji Stanów Zjednoczonych Beach Soccer, weteranem Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA, 9-krotnym mistrzem corocznego turnieju Virginia Beach, a co najważniejsze założycielem i dyrektorem klubu piłkarskiego Florida Beach Soccer i piłki nożnej młodzieży szkoła.

Franciszek dorastał w Brazylii grając w piłkę nożną na piasku, choć bez kierunku, a także w piłkę nożną 11v11 na jednym polu, które było dostępne w jego mieście. Jego pasja do piłki nożnej zaprowadziła go do Stanów Zjednoczonych, gdzie zapewniono mu możliwość gry z American National Beach Soccer Team i dostrzegł szansę na poprawę American Beach Soccer z poziomu ziemi.

Współzałożyciel Oscar Gil podążył inną ścieżką, stając się globalną ikoną American Beach Soccer, która obejmuje dorastanie w tym samym mieście co szkoła, na pięknych plażach w Hollywood na Florydzie. Bycie symbolem samego sportu pomaga mu służyć jako lokalna inspiracja dla dzieci. Oscar ma swoje korzenie na Florydzie, ale gra dla drużyny narodowej zaprowadziła go na cały świat, aby zagrać w turniejach, a także zagrać w najlepszych klubach piłki plażowej na świecie.

Klub piłkarski Florida Beach Soccer jest pierwszą tego typu szkołą i od czasu jej powstania w 2010 roku odniósł ogromny sukces. Jest wyjątkowy, ponieważ zapewnia dzieciom trening w piłce nożnej, futsalu i plażowej piłce nożnej. Centrum rozwoju koncentruje się na nauczaniu zarówno chłopców, jak i dziewcząt w wieku od 7 do 18 lat, konkurencyjnie, rekreacyjnie, a także w opiece osobistej.

Kolega z zespołu Oscar Gil odegrał również znaczącą rolę w tworzeniu szkoły i współpracował z Francisem, podczas gdy obaj uczestniczyli w turnieju w Brazylii. Dwaj koledzy mieli doświadczenie, zestaw narzędzi i chęć podniesienia gry przyszłych zespołów narodowych Stanów Zjednoczonych.

Oscar i Francis są siwymi weteranami Beach Soccer, ale nawet oni są ciągle zaskoczeni talentem i osiągnięciami swoich młodych uczniów, w rzeczywistości niektóre imponujące wyczyny obejmują wystawienie drużyny Plażowej Piłki Nożnej, która wygrała kolejne krajowe mistrzostwa, a także Drużyna poniżej 7 lat, która została zmuszona do gry w dywizji Under 8 i nadal jest świetna.

Bez wszystkich osiągnięć i pochwał można powiedzieć, że młodzież Ameryki dostosowuje się do gry i cieszy się nią. W rzeczywistości Francis z dumą oświadcza, że ​​„dzieci często chodzą na plażę, aby grać w Beach Soccer w dni wolne.” Oscar żartuje, że „Oni (dzieci) są w stanie nauczyć się niuansów sportu szybciej niż pamiętam. to było dla mnie trudne. ”

Tak młoda jak Beach Soccer jest jeszcze młodsza w Stanach Zjednoczonych. Chociaż naród nie grał zbyt długo, ma duże doświadczenie na arenie międzynarodowej, a teraz ma wiedzę i podstawy, aby dalej angażować się w ten sport. Podstawą przyszłości Beach Soccer w Stanach Zjednoczonych jest młodzież.

W przeciwieństwie do większości opowieści, ta opowieść nie upadnie, nie ma minusów po kulminacji. Przyszłość jest jasna i miejmy nadzieję, że akademia wkrótce wyśle ​​swój własny domowy talent na arenę międzynarodową. Umiejętności piłki nożnej na plaży i ogólna inteligencja rośnie każdego dnia w Stanach Zjednoczonych, częściowo dzięki FBSFC, a także coraz większej liczbie wydarzeń międzynarodowych.

 

Tags: ,