45-letni albański letni szkoleniowiec poprowadzi w sezonie 2020/2021 pierwszy zespół Widzewa Łódź. Pracę z drużyną Enkeleid Dobi rozpocznie w poniedziałek 3 sierpnia. Enkeleid Dobi związał się z klubem roczną umową. 45-latek w minionych rozgrywkach prowadził zespół Górnika Polkowice i zbierał pozytywne opinie wśród obserwatorów II ligi, którzy chwalili jego drużynę za ofensywny styl i skuteczność pod bramką rywali.

Ukończył kurs trenerski UEFA PRO organizowany w Albanii pod patronatem włoskich szkoleniowców z prestiżowej szkoły Coverciano. Dobi w 2017 roku objął stery w Górniku Polkowice, którego poprowadził w drugim sezonie swojej pracy do awansu.

– Trener Dobi przekonał nas nie tylko umiejętnościami, ale też swoją piłkarską filozofią, sposobem bycia i entuzjazmem. Właśnie takiej energii potrzeba nam, żeby budować zespół, który będzie w stanie w niedalekiej przyszłości powalczyć o wyższe cele. Bardzo podobała nam się otwarta i ofensywna gra prowadzonego przez niego ostatnio Górnika, nie tylko w pamiętnym meczu przeciwko naszej drużynie. Liczymy, że od nowego sezonu taki właśnie będzie Widzew Dobiego – przyznała prezes zarządu Martyna Pajączek.

– Zdaję sobie sprawę z szansy, jaką otrzymałem w Łodzi. Bardzo za nią dziękuję i zapewniam, że dam w siebie wszystko, żeby fani Widzewa mogli być ze swojej drużyny dumni. Trafiłem do wspaniałego klubu ze wspaniałymi kibicami, piękną historią i świetlaną przyszłością. Cieszę się, że mogę tu być i brać udział w tym wyjątkowym projekcie. Dobrze znam zespół, który musiałem bacznie obserwować w sezonie jako ligowego rywala. Myślę, że będę w stanie pomóc mu wydobyć pełnię potencjału – podkreślił Enkeleid Dobi po podpisaniu kontraktu.

Enkeleid Dobi piłkarską karierę rozpoczynał w klubie Teuta Durrës, w którego barwach wygrał Kategoria e Parë w 1993/94, a w kolejnym zdobył Puchar Albanii. W 1997 roku przeniósł się do chorwackiego Varteksu Varaždin, by w sezonie 1998/99 zostać wypożyczonym do słoweńskiego Potrošnika Beltinci. W roku 2000 przeszedł do Zagłębia Lubin, w barwach którego rozegrał 51 meczów. W polskiej I lidze zagrał jeszcze w Górniku Zabrze. W roku 2003 trafił do francuskiego trzecioligowego ES Viry-Châtillon. W latach 1995–2003 grał w reprezentacji Albanii. Rozegrał w niej 6 meczów, strzelając jedną bramkę.

źródło:widzew.com

 

Tags: