Genialny Kuwejt oszałamia Katar w ich ostatniej grze grupowej, ponieważ Japonia i Oman wygrywają z najlepszymi grupami.

Które zespoły znalazły się w ćwierćfinale AFC Beach Soccer Championshop, a które odpadły, zostały już rozstrzygnięte, a ostatni dzień spotkań grupowych polegał wyłącznie na określeniu pozycji końcowych i przeciwników w następnej rundzie.

Japonia 6-2 Bahrajn (grupa C)

Japonia wygrała wygodne zwycięstwo nad już zakwalifikowanym Bahrajnem, aby zdobyć pierwsze miejsce w ostatnim dniu spotkań grupowych.

Oba zespoły zrobiły już wystarczająco dużo, aby przejść do ćwierćfinału AFC Beach Soccer Championship, ale najwyższe miejsce w grupie C było do zdobycia.

Ozu stracił obrońcę, by strzelić w otwieraczu już po dwóch minutach, ale Bahrajn pokazał, dlaczego dotrzymali kroku Japończykom, kiedy Ebrahim Al Mahjoob ruszył w wyrównanie kilka minut później.

Gra była kusząco bliska, aż do 16. minuty gry, kiedy Japonia nagle przesunęła atakujący przełącznik i uderzyła w cztery w ciągu zaledwie trzech minut. Zdezorientowana strona Bahrajnu zdołała wycofać się przed końcem ostatniego okresu, ale z wynikiem 5-2 mieli zadanie wrócić do tej gry przeciwko tak ciężkiej rywalizacji.

W trzecim okresie Yamauchi przypieczętował punkty, wyrównując swoją szóstą część kampanii, co oznacza, że ​​on i kolega z drużyny Ozu prowadzą wykresy punktacji z sześcioma bramkami.

Po dniu odpoczynku w środę (13 marca) Japonia zmierzy się z Iranem w ćwierćfinale, podczas gdy Bahrajn zdobył mecz z Omanem.

Iran 3-4 Oman (grupa D)

Ostateczny wynik szoku dnia, kiedy to mistrzowie Azji i Interkontynentu, Iran, przeszli do inspirującego występu Omanu.

Oba zespoły zakwalifikowały się już do następnej rundy, ale wygrana przyniosłaby doskonałą kampanię, pierwsze miejsce w grupie D i prawdopodobnie łatwiejszy mecz ćwierćfinałowy.

Iran przejął prowadzenie po czterech minutach, gdy Mohammad Masoumizadeh uderzył w bramkę, ale gol został wyeliminowany przez korektora dalekiego zasięgu Mushela Al Araimiego. Następnie Jalal Al Sinani znalazł siatkę tuż przed pierwszym gwizdkiem, aby złapać szczupłego 1-2 prowadzenie dla Omana.

Drugi na świecie najlepszy zespół walczył o powrót do meczu, kilkakrotnie uderzając w stolarkę, a kiedy Showan wywalczył niesamowitą karę między postami w Omanie, wydawało się, że Iran nigdy nie wróci do tego meczu.

Ale po utracie kary Masoumizadeh zadośćuczynił, uderzając w górny kopniak, który na szczęście odbił się od Iranu poza zasięgiem Showan.

Oman dobrze spisał się, by wyeliminować powrót, i natychmiast przeszedł do ataku ponownie, by zdobyć dwa gole, a nawet gol Ahmadzadeha, który w ostatniej chwili zdobył go 3-4, nie był wystarczający, by ocalić ludzi Marco Octavia od porażki.

Po zwycięstwie Omanis Talib Hilal zmierzy się z Bahrajnem w ćwierćfinale, podczas gdy Iran będzie walczył z Japonią Ruy Ramos.

Katar 1-8 Kuwejt (grupa C)

Ostatnie zwycięstwo Kuwejtu oznacza, że ​​opuszczają Tajlandię z trzema punktami, a trzecie miejsce w Qatar kończy kampanię na czwartym miejscu.

Ostatecznie mecz jednostronny i wysokoprocentowy rozpoczął się w dość kontrastowym stylu, z niewielką różnicą w porównaniu z rywalami z grupy C. Celem kapitana Kuwejtu Al Yaqouba było to, co stało pomiędzy bokami podczas pierwszego gwizdka.

Był to drugi okres, w którym liderzy zaczęli odnajdywać rytm ataku i systematycznie zwiększała się punktacja. Trzecia bramka Kuwejtu była naprawdę czymś, na co Mohamed Hajeyah odciął jedną z górnych sal w turnieju.

W drugiej przerwie Kuwejt wyprzedził 0-5, ale bramka w ostatnich 12 minutach dała Katarowi odrobinę nadziei, gdy Fawaz Daoud uderzył w słupek. Ale to nie zakłóciło dynamiki Kuwejtu i zyskało jeszcze trzy, ponieważ zarówno Abdulrahman Al Yaqoub, jak i Abdullatif Alhamad zakończyli sztuczki.

Ludzie Ahmeda Abdelrazka idą do domu z trzema zasłużonymi punktami.