Ogromną satysfakcją jest upamiętnienie, w grudniu, dziesiątej rocznicy zawarcia umowy między FIFA i BSWW, i konsekwentne włączenie piłki plażowej do społeczności FIFA

W ciągu tych 10 lat piłka nożna plażowa nie tylko potwierdziła cały potencjał, który w niej widzieliśmy, stając się doskonałym okazicielem flagi FIFA, ale również przekroczyła wszelkie oczekiwania i osiągnięte punkty orientacyjne, o których nie sądziliśmy, że jest to możliwe. A najlepsze z nich jest jeszcze przed nami: potencjał wzrostu plażowej piłki nożnej jest nieograniczony.

W miesiącach poprzedzających podpisanie tej umowy, a nawet na długo przed rozpoczęciem rozmów, aby to się stało, piłka nożna plażowa konsekwentnie pukała do drzwi FIFA. Sport i jego popularność przyciągnęły już naszą uwagę i były poddawane szczegółowej analizie w celu włączenia ich do struktury FIFA jako logicznego kolejnego kroku.

Piłka nożna plażowa to bardzo czysta wersja piłki nożnej. Wersja, w której widoczne jest fair play. Wersja, która oferuje fanom atrakcyjne i ekscytujące widowisko. Nie było innej opcji: musiała być częścią społeczności FIFA.

Rozmowy z istniejącą strukturą dotyczącą piłki nożnej plażowej, grupy oddanych, entuzjastycznych i doświadczonych profesjonalistów, prowadzonych przez Joan Cusco, były szybkie, płynne i zachęcające. FIFA i Beach Soccer Worldwide podzielały to samo zainteresowanie, ta sama wizja: przyszłość piłki plażowej była związana z stowarzyszeniami członkowskimi. To był jedyny sposób, aby pomóc w rozwoju sportu. To powszechne przekonanie wywołało decyzję: pomimo braku przynależności do żadnego stowarzyszenia członkowskiego, Beach Soccer Worldwide wykazało już, że piłka nożna plażowa jest bardzo częścią społeczności piłkarskiej.

Kilka miesięcy później w miejscu narodzin sportu, na plaży Copacabana w Rio de Janeiro, odbyły się pierwsze w historii zawody Pucharu Świata w Piłce Nożnej FIFA. Ta pierwsza prezentacja stała się wspaniałym sukcesem, w tym czasie rozpoczęła się historia, w tym sześć kolejnych Mistrzostw Świata FIFA Beach Soccer na trzech różnych kontynentach, a ósmy nadchodzi w lipcu.

Ale to nie tylko kwestia tego, czym była już piłka plażowa … Chodziło bardziej o to, co było na horyzoncie. FIFA widziała w plażowej piłce nożnej skutecznego budowniczego wydarzeń; wyjątkowa platforma umożliwiająca społeczności FIFA dotarcie do niezbadanych części świata. Dlatego też piłka plażowa została szybko przekształcona w kluczową część projektów FIFA Development. Łatwy do przekazania, łatwy do nauczenia … i bardzo łatwy do kochania.

Koniec drogi nigdzie nie jest blisko, jeśli nawet istnieje … Przyszłość jest jasna, aw naszych planach 10 lat to nic … 10 lat to dopiero początek …

 

Tags: ,